הסיפור של פנגיאה

את חטיפי פנגיאה רוקחת היצרנית הותיקה שרה רגב, בעלת תשובה, תושבת ירושלים, במפעל החדיש במישור אדומים.
לאחר 25 שנה בו ייצרה חטיפים לרוב החברות הגדולות בארץ ולמותגים מוכרים ואהובים, החליטה להקים מותג משלה. פנגיאה. פנגיאה פירושו 'יבשת אחת', בעידן שבו כל היבשות היו מחוברות. בפנגיאה, אנחנו מציעים מגוון רחב של חטיפים טבעוניים עם ערכים מצויינים.

החטיפים של פנגיאה מיוצרים ממרכיבים איכותיים בלבד, ללא תוספות סוכר לבן (ברוב המוצרים) ומקור הסוכר מפרי התמר. חטיפי פנגיאה מכילים ערכים תזונתיים גבוהים, והם מתאימים לכל גיל ולכל מי שמחפש חטיף טעים ומזין.

מרכיבים שלמים

אנחנו אוהבים לחשוב על המוצרים שלנו כעל מזון ‘סוגר פינה’ לכל מקום או לכל זמן. ייצרנו את המוצרים שלנו מחומרי גלם טריים, נקיים, עונתיים ומקומיים ככל האפשר, ללא חומרים משמרים.

מרכיבים נקיים

עבורנו, נקי אומר שהמוצרים שלנו מיוצרים עם כמה שפחות מרכיבים. מרכיבים אלו מופקים ממזונות אמיתיים. אנו שואפים למרכיבים עם רמת עיבוד מינימלי.

הערכים התזונתיים

חטיפי פנגיאה עשירים בחלבון טבעוני ממקור צמחי, וסיבים תזונתיים גבוהים. הם מכילים פחות שומן, פחמימות וסוכר מחטיפים רבים אחרים המוצעים בשוק. אנחנו מציעים מגוון רחב של חטיפים, כך שכל אחד יכול למצוא את החטיף שהוא הכי אוהב.

מה חדש?

חטיפי יוגה

השבוע השקנו סדרה חדשה בשם יוגה. סדרת יוגה הם חטיפי חלבון רך ונימוח עם מגון טעמים מקורי (לימון, אגוזי לוז, שומשום, ופיסטוק). המטרה בסדרה החדשה היא מינימום מרכיבים עם מקסימום טעם.

לכל הטעמים